Zákaznická podpora (Po - Pá: 8:00 - 16:00): +420 734 443 544

Košík je prázdný

Sevanitové těsnění (typ P NBR) - průměr 240/275 mm a tloušťka 16 mm

Položka:sevanitové těsnění
Typ:typ P NBR
Průměr:průměr 240/275 mm
Tloušťka:tloušťka 16 mm
Dostupnost:ve středu, 30. října u Vás
Předpokládaná expedice:v úterý, 29. října
Katalogové číslo: 80003852
Prodejní jednotka: ks

313,22 Kč bez DPH
379,00 Kč

Sevanitové těsnění (typ P NBR) - průměr 240/275 mm a tloušťka 16 mm

Těsnění hřídele Sevanit se používají k utěsnění hřídelů s rotujícím pohybem. Zabraňují úniku různých maziv, kapalin nebo jiných typů látek z uzavřené oblasti a zabraňují pronikání prachu, nečistot a vody do oblasti. Ve zvláštních případech, např. při utěsňování silně agresivních olejů a kapalin, při extrémních teplotách, vyšších obvodových rychlostech nebo při větším přetlaku, je nutné dohodnout způsob utěsnění a typ pryže používaného u výrobce. Správné fungování a životnost těsnění hřídele Sevanit závisí na dodržování pokynů pro konstrukci a montáž.

Technické údaje

 • typ: Sevanit P
 • materiál: pryž NBR
 • tažná pružina: ocelový drát dle ČSN 6450.2
 • vnitřní průměr: 240 mm
 • vnější průměr: 275 mm
 • tloušťka: 16 mm
 • hmotnost: 1,05 kg

Materiál

Pryž NBR se vyznačuje dobrou chemickou odolností proti minerálním olejům a tukům, hydraulickým olejům a hydraulickým tlakovým kapalinám. Tepelná hranice pro použití v provozu je +100oC

Pryž HNBR má oproti pryži NBR vyšší teplotní odolnot, až do +150oC. je odolná vůči hydraulickým kapalinám na bázi minerálních olejů, živočišným a rostlinným tukům, motorové naftě, ozonu, kyselému plynu, zředěným kyselinám a zásadám. HNBR také odolává biologickým olejům. 

Pryž VITON je syntetická pryž, která je odolná proti mnoha vysoce agresivním chemikáliím, aromatickým a alifatickým uhlovodíkùm, lubrifikantùm a olejùm, extrémním teplotám, slunečním paprskùm a ozonu. Její teplotní odolnost je do +200oC.

Tažná pružina je vyrobena z ocelového drátu podle ČSN 6450.2. Po dlouhé době skladování působí účinek namontované pružiny trvalou deformaci pryže a sníží se vnitřní průměr. Toto snížení průměru nemá vliv na kvalitu těsnění hřídele Sevanit.

Návrh a přípustné vady těsnění

Na těsnicí ploše okraje a na ostré oblasti hrany nejsou přípustné žádné závady.
Chyby vzhledu jsou povoleny na jiných površích gumové části, například:

 • výtisky z poškozené formy na povrchu nebo až do maximální hloubky +/- 0,4 mm
 • krátké výlisky sedla pro pružinu jsou povoleny v rozsahu 10 až 100 mm podle velikosti Sevanitu
 • prohloubení a výčnělky v hloubce nebo výšce 0,2 mm a celkovou maximální plochu 20 mm² z celkového počtu 10 výskytů na povrchu jednoho kroužku
 • odchylky v rovinnosti obličeje prstence jsou povoleny v rozsahu 0,5 až 1,5 mm

Pružina je na jednom konci zakončena válcovým nebo kuželovým ramenem (zámek) pro připojení. Po stočení nemusí být přesně kruhový, nicméně nesmí mít po zkroucení náhlé změny zakřivení. Připojení pružiny musí být pevné. Pro větší průměry je pružina vyrobena z několika kusů. Během zkoušky nesmí docházet k trvalé deformaci přesahující 4% původní délky.

Montáž těsnění

 • před montáží je okraj otřen měkkým hadříkem po celém obvodu a je kontrolováno umístění pružiny v drážce
 • před tím, než uložíte těsnění, doporučuje se utěsnit hřídelové utěsnění po dobu cca 15-30 min. v tekutině, která má být utěsněna, nebo v jiné kapalině s vlastnostmi podobnými uzavřené látce, jejíž teplota se pohybuje od 16 do 25 ° C. 
 • povrch hřídele je potažen látkou, která má být utěsněna (oleje, mazadla atd.).
 • těsnicí hřídel Sevanit - typ HP je namontován tak, že pružina směřuje k utěsněnému médiu
 • při tažení těsnění na závitech držáků nebo ramenu hřídele je nutné použít průchodky, které zabraňují poškození těsnicího okraje

Alternativní zboží

Doprava a platba

+420 734 443 544

Copyright © 2017-2019 FLOMAT s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek zakázáno.
Zasíláme po celé ČR, např.: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Pardubice... Mapa stránek.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.